{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
615 visninger | Oprettet:

John T
John T
Tilmeldt:
30. jun 2007
Følger: 1 Emner: 9 Svar: 21

Motor "dør" {{forumTopicSubject}}

Hej der ude

Jeg har en Piaggio Zip, har haft den i 8 mdr. og den har kørt upåklgeligt, den var 3 år da jeg købte den og havde da kørt 6.500. km. og jeg har vel kørt 2.000 på den.

Lige pludeselig i går var det som motoren døde, den kørte langsommere og motoren lød ikke godt, jeg gassede ned, og så var et ligesom den fik "luft" igen.

JEg var tæt på mit hjem og listede med halv kraft hjem. Senre gik jeg ud og startede den og gassede op på fuld skrue ingen problemer. Det samme gjorde jeg i morges ingen problemer, men da jeg skulle kører og satte mig op, skete det samme indtil halv gas gik det fint men lidt efter dør moteren igen.

Er der nogen går råd ++VHvad kan det være og hvad skal jeg gør.

Selvfølgelig kunne jeg bare aflevrere den til reparatione, men det er januar og jeg er mere end flad, desværre er jeg fulmefingret men lad mig hører et godt råd, måske jeg kan trylle.

Hilsen

John Fra Lyngby

PS er der nogen der evt. vil rep. den mod betaling kan i bare ringe 5051 1131, det må være billiger end en mekaniker jeg ikke kender. eller er der en reel i nærheden af 2800 Lyngby


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Cleaning apartment 1.250 kr.
  • Slutrengøring 94m2 lejlighed 1.500 kr.
  • Montering af gulvtæppe og vinylgulv 5.000 kr.
  • Skifte pære på vp globe 600 kr.
  • Fjernelse af skorsten og brændeovn 5.880 kr.
  • Sætte to lamper op, 3 hylder, to knager, 5-7 billeder 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Motor "dør"
Kommentér på:
Motor "dør"

Annonce