{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
4.080 visninger | Oprettet:

Ny kilerem, hjælp til montering, køb osv. {{forumTopicSubject}}

Var ude at køre på min PGO Hot 50 for noget tid siden og pludselig stoppede den med at tage fat da jeg gassede op. Jeg gik ud fra at kileremmen var bollet og havde ret.

Da jeg åbnede kickstarter boxen, var der gummirester ud over det hele, og det viser sig at den var blevet revet fuldstændig i stykker. Jeg har nu fjernet alle resterne der sad fast de forskellige steder, og vil nu selvfølgelig have det fixet.

Problemet er at jeg er totalt noob og har ingen anelse om hvordan man skal montere en ny, om det er nok kun med en ny kilerem (eller om jeg skal have andre nye dele), hvad størrelse den skal være osv.

Har lagt billeder ind af den åbnede kickstarter box, så i kan se nogenlunde hvordan det står til smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nedtagning af to lamper 700 kr.
  • opvaskemaskine montering 700 kr.
  • Nyt amatur 900 kr.
  • Hjælp til opsætning af en svævehylde og 3 små svævehylder, samt et klapbord i køkken 1.250 kr.
  • Reparation ag opvaskemaskine 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Ny kilerem, hjælp til montering, køb osv.
Kommentér på:
Ny kilerem, hjælp til montering, køb osv.

Annonce