{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
330 visninger | Oprettet:

pgo hot 50 2 takt {{forumTopicSubject}}

Hej, min scooter begyndte at tænde/slukke, mens jeg kørte. Til sidst slukkede den helt, men den fik stadig benzin og havde en dårlig gnist. Jeg skiftede ledningsnettet, da det var kortsluttet flere steder.

Efter jeg skiftet ledningsnettet tændte den fint, stod perfekt i tomgang og gav gas uden problemer. Men når koblingen tager fat (cirka 5600 omdrejninger), begynder den at tænde/slukke igen.

Hvis man kun giver lav gas, kan den køre 50 km/t uden mislyde, men så snart man giver mere gas, begynder den at tænde/slukke igen. Ved bundgas skyder den også flammer.

Før mit ledningsnet gik første gang, begyndte den også at tænde/slukke, men det forsvandt, efter den havde været slukket i en halv time, og den kørte normalt derefter. Dagen efter gik ledningsnettet helt.

Har du nogle ideer til, hvad problemet kan være? Jeg kan sende en video, eller du må gerne spørge ind, hvis du mener, jeg mangler at sige noget vigtigt.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Pudsning af vinduer 148 kvm hus et plan 1.000 kr.
  • Build furniture 2.740 kr.
  • Fræsning/opgravning af jordområde 7.000 kr.
  • Maling inkl. lapning af huller i lille værelse 1.700 kr.
  • Jeg har brug for en handymand 300 kr.
  • Ophængning af loftlampe 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  pgo hot 50 2 takt
Kommentér på:
pgo hot 50 2 takt

Annonce