{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.047 visninger | Oprettet:

Reject ™
Reject ™ Hjælpe-administrator

Tilmeldt:
17. jan 2012
Følger: 12 Følgere: 54 Scootere: 4 Emner: 13 Svar: 6.162

Stage6 PWK - Dyse. {{forumTopicSubject}}

Lad mig starte med at sige, jeg kender absolut intet til justeringen af sådan en PWK, den opfører sig en anelse anderledes end de typiske Dellorto - de virker lidt nemmere at have med at gøre.

Når det er sagt, så har jeg fået monteret en Stage6 24mm R/T karburator på min Runner, og har brugt et par dage på at justere den lidt ind.

Af hvad jeg har læst siger omkring 145 skulle passe nogenlunde til MHR Team 70cc, men min virker ret modsat og vil ikke rigtigt acceptere højere end 120 hvis den da også skal kunne bevæge sig uden at 4takte ganske voldsomt.

Hvad er folks erfaring med Stage6 PWK'erne med Power jet, er det normalt at hoveddysen skal være så lav ? Så vidt jeg har forstået systemet så skal nummeret på Power Jetten ligges til nummeret på hoveddysen, hvilket i mit tilfælde ville svare til en 152 i hoveddyse.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Udskiftning af brusearmatur 850 kr.
  • Opsætning af blandingsbatterier 1.500 kr.
  • rengøring 2.500 kr.
  • Have sat 8 hylder på PN hyldeknægte plus lidt mere 1.700 kr.
  • Udskiftning af to væglamper 970 kr.
  • Hoveddørslås kan ikke låses 1.600 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Stage6 PWK - Dyse.
Kommentér på:
Stage6 PWK - Dyse.

Annonce