{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
714 visninger | Oprettet:

SMX/RMX - begrænset? {{forumTopicSubject}}

Har fået købt mig en smx som egentlig køre okay, men kun 40 det lige underkanten må jeg nok indrømme.. Så tænkte jeg piller udstødning af der sidder vel en begrænsing, hverken i forrør eller hvad jeg kunne se andre steder?

Den er begrænset, for for kan mærke den 'begrænser' ved lidt over de 40? Kan da ikke være gesringen, dog drukner den en smule men det meget lidt, ikke sådan så den 4 takter men stadig lidt, så er ikke fordi den dør ud.

Pillede så karburator af, tænkte der måtte sidde i luft filter, men nej, der vsr også helt åbent ind til kassen?

Ja, spørgsmålet gør sådan set bare på, jeg skal da for F&€$ ikke købe Leo Vince V6 og 70cc cylinder for at få mere skub i pisset? Mine andre SMX/RMX har da alle som minimum kørt 60-70-80 stykker Std. Afhængi af gearing osv smiley

Håber der en der har nogle gode ideer derude smiley

Mvh Raun


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Fjerne el i væg 1.000 kr.
  • Vand fra opvaskemaskine pumpes ikke ud 900 kr.
  • vandvarmeren fungerer ikke 1.500 kr.
  • Reparation af Ifö Spira toilet 1.500 kr.
  • Gulv lægning 1.500 kr.
  • skrifte bruse amateur på badeværelse samt udskifte lille vask med amateur l 4.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  SMX/RMX - begrænset?
Kommentér på:
SMX/RMX - begrænset?

Annonce