{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
281 visninger | Oprettet:

dyse?? :D {{forumTopicSubject}}

Hey, Jeg har fået et DR racing kit på min jog r :D, G den første tid kørte jeg med std tændrør, og den var fin brun og alt det. Så efter 1300 km skifter jeg tændrør til et 8'er rør. (havde 7 før). Som jeg kørte 100 km med, Havde self ikk tjekket farve da jeg mente alt var i skønneste orden, det var det jo på det forrige tændrør

Havde lagt mærke til efter skiftet at den havde dårligt optræk og midt gas, men tænkte ikke videre over det. så på vej til skole varmesætter den sig. jeg kunne starte den umiddelbart efter, men fik nogen til at hente den og mig, da jeg ikke ville lave yderligere skade på cylinderen. ligger den ned så jeg kan få tændrøret af og da var den lidt (meget lidt) brun og ellers gul og hvid.

Dog kunne cylinderen hones op, men stemplet vil jeg ikke køre med mere. jeg køre med 12,5 std karbu og std dyse. Mener det er en 80'er. For at undgå det, Hvad str. dyse vil i mene der skal på?

Det er en yamaha jog r smiley

På forhånd tak


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nedtagning af to lamper 700 kr.
  • opvaskemaskine montering 700 kr.
  • Nyt amatur 900 kr.
  • Hjælp til opsætning af en svævehylde og 3 små svævehylder, samt et klapbord i køkken 1.250 kr.
  • Reparation ag opvaskemaskine 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  dyse?? :D
Kommentér på:
dyse?? :D

Annonce