{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
321 visninger | Oprettet:

2 sonic problemer!!! {{forumTopicSubject}}

Hey folkens smiley

Jeg har 2 problemer som jeg håber i kan svare på...

1)
Der kommer en kliklyd fra mit varioskjold og det kommer omkring kickstarten plus minus :P, men hvad tror I det er? hvis det var gearingen ville det vel være en konstant lyd men den er meget varieren... og den kommer kun når jeg gasser op og ikke i tomgang

2)
Min rem er pisse løs i tomgang, så hele min bagende står og hopper lidt... vil det problem bare kunne løses med en ny rem?

Håber i kan hjælpe mig smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Rengøring 1.740 kr.
  • Udskiftning af armatur på badeværelse håndvask. 740 kr.
  • Reparation af laminatgulv 2.000 kr.
  • Montering af BWT blødgøringsanlæg 5.000 kr.
  • Hækklipning 1.500 kr.
  • Skifte vandhane ved køkken vasken 750 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  2 sonic problemer!!!
  • #1   30. aug 2007 hvis din bagende står og hopper, kan det jo også være lejet ved baghjulet eller ved den store gearing som er færdigt prøv og rokke med dit baghjul og se om der er slog i det .

  • #2   30. aug 2007 mange gange hvis det er skrig-lyd fra vario på sonic/jog, er det lejet ved koblingen der ikk har det for godt, eller fjederen fra kickstarterarmen der går ind på dit blæserhjul, ofte pga låseringen uden på skjoldet ikk har det for godt... så tjek det!

Kommentér på:
2 sonic problemer!!!

Annonce