{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
296 visninger | Oprettet:

Spartel hjælp til lilleflænge ?? {{forumTopicSubject}}

Hey SG min anderøv på min hot 50 har en lille flænge. Da jeg løftede den og lænede den op af mit ben kom der en lille flænge.
nu har jeg så været i thansen og købt noget glasfiberspartel, men efter første gang jeg spartlede det og der så var gået 3 timer pussede jeg det op og gav det en gang lak.

Mit problem er at det sted hvor revnen er er der lidt pres på så den åbner sig hvis der ikke er noget til at holde den.
efter jeg så havde spartlede det satte jeg skjoldet på og så skulle der ikke meget til før det knækkede igen, har nu spartlede det igen samt jeg borede revnen lidt op så det kunne komme ind i så nu må jeg se om det virker.

Mit spørgsmål er hvordan plejer i at klare små revner og sådan ligger i noget bag ved altså jeg havde tænkt på at klippe et stykke alu og spartel det ind i men skriv lige jeres ideer/ forslag


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Afhentning af fliser 500 kr.
  • Opsætning fjernsyn på væg 500 kr.
  • Frithængende emhætte installation 3.000 kr.
  • Skift af radiatorventil 1.600 kr.
  • Grave 205 kr.
  • Opsætning af loftlampe, ophæng af 2 billeder, ophængning af lille TV, opsætning af spejl 600 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Spartel hjælp til lilleflænge ??
  • #1   20. mar 2011 De har ikke det rigtige spartel i thansen. det er kun til buler og overflader. du skal i jem&fix og købe deres spartel til at lave kofangere og både m.m. . det koster 89,- og det holder til væsentligt mere, Jeg har lavet kåber til knallerter og mc'er i det.

    sørg for at slibe overfladen så det har noget at binde i- og hvis der er plads så lav et godt stykke på bagsiden.

    hvis du skal lave noget som skal holde til lidt mere så skal du købe det der hedder et rep kit til både. det koster dog noget mere, men kan også fås i Jem og fix.


Kommentér på:
Spartel hjælp til lilleflænge ??

Annonce