{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
295 visninger | Oprettet:

Hvad kan der være sket ? {{forumTopicSubject}}

Hey sg..

Jeg var på vej hjem fra en tur i københavn (skulle til køge)

Da jeg ved ca greve, løber tør for benzin, jeg måtte så trække til nærmeste tank hehe... jeg blander selv olie i benzinen, og havde ikke penge til olie på det tidspunkt, så det måtte blive til benzin kun, var så meget i tvivl om jeg turde tage resten af turen til køge uden olie.
Jeg tog så chancen, men da jeg var nået til karlslunde, begyndte den lige at tabe fart i 3 - 5 sec og så GIK den bare ud som om der var en der drejede nøglen i tændingen.

Det første jeg tænkte var FUCK MAN nu har cylinderen sat sig, jeg ville så lige prøve at trykke på kickstarteren for at se hvor stor en skade der var sket, men den kunne jeg trykke ned som normalt, så troede jeg den havde varmesat sig, så jeg ventede ca 30 min hvorefter, jeg prøver igen, så er den meget tæt på at starte, men den mangler ligesom LIGE det sidste skud for at starte :S

Hvad tror i der kan være i vejen, ps nu har den stået 2 dage i min garage, og den kan stadig ikke starte, men den lyder til at gerne vil igang.
Den er ikke helt død?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nedtagning af 9x lamper 1.000 kr.
  • Fjerning af kalk i bruser 800 kr.
  • Opsætning af køkkenlåge som er faldet ned 1.000 kr.
  • Reparation af vaskemaskine 900 kr.
  • Eftersyn af knallert/scooter (Gilera Stalker 2006) 680 kr.
  • Skifte toilet 1.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hvad kan der være sket ?
Kommentér på:
Hvad kan der være sket ?

Annonce