{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
870 visninger | Oprettet:

Puch maxi går ud {{forumTopicSubject}}

Hej herinde??

Har en puch maxi jeg har boret blomben ud på men den 4 takter og køre ikke ordenligt jeg har stillet nålen i kaboratoren det gav lidt men det som om der er choker på men den er helt oppe jeg ved ikke om det er en ny dyse eller on tændingen skal indstilles

Håber nogen kan hjælpe ??


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Tilslutning af opvaskemaskine til vand. 700 kr.
  • Saml Ikea Pax Skab 1.600 kr.
  • Blannings batteri udskiftes med et nyt hans grove 1.000 kr.
  • VVS opgave 8.000 kr.
  • Elektriker 550 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Puch maxi går ud
  • #2   7. aug 2019 Har du samme dyse i som før du borede plumpen? Hvis du stadig har samme i som før, så er det tændingen der skal justeres. Hvis du kører med standard karburator og får den til at køre ville jeg dog dyse 5 numre op, da den nu kan tage flere omdrejninger pga udboring.

  • #3   8. aug 2019 Har gået 2 dyser op fra 62 til 64 og stillet luftskruen så den køre bedre og givet den et tandhjul foran på 15 tænder i stedet for 12-13 men hvordan kan det være den ikke køre hurtigere selvom blomben er pillet?

Kommentér på:
Puch maxi går ud

Annonce