{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter

Yamaha 4g Autolube 1969

1.084 visninger | Oprettet:
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen scooter er oprettet og stemt ind. Opret din egen scooter

Yamaha 4g Autolube

Årgang:
1969
Motor:
4g alle gear er ned af gående. 1 2 3 4 er ned alle sammen. så fri gear ligger bagud i toppen helt tilbage.
std 50cc køre ca 40km/t og lidt til.

speciel autolube motor. ja hva fanden er det tænker du. det vil sige at den selv blander 2 takts olie i benzinen. så der kan tankes direkte fra tankstation ;)
se det højre side dæksel under sædet. det er en lille olie beholder til 2 takts olien. der er et lille glas så man kan se hvor meget der er tilbage :O genialt!

TUM-178. Yam aha
drejeventilsmotor.

motor nr: F5B-61120K
stel nr får i ikke. ;)
Hestekræfter
3hk
den er E11 godkent. det er satme god :O
Fælge
originale super flotte.
Dæk
dæk er dæk.
Styling
flot original. og 4g autolube motor :O

tank benzin fordeler. så kan benzinen komme i begge sider. ved hjælp af den lille slange i bunden af tanken. 2 udtag.
Ekstra tilbehør
side spejl. og 3 nøgler.
styrthjelms holder.
styrlås.
vejer 70kg køre klar.
8 liters tank.
vådkobling.
kædetræk.

og kædebeskytter i metal.!!
jeg trode at mz havde patent på kæde beskytterne ligesom denne de lavede dem dog i gummi men alligevel er det designet det handler om? så ved ikke lige helt hvordan det hænger sammen med yamaha???
Bemærkninger
starter med det samme og køre sindsygt godt. alt virker. den blander selv benzinen med 2 takt olie. det er en af de første yamaha 4g 1969. så det er lækkert.
den er bare iorden og speciel knallert at have. der er mange nye original dele på den. den er blevet totalt istandsat med totalt renoveret motor.
alt i alt en skønhed. finder mere teknisk info ;)

Solgt den 24 juli 2019 til salg i 5 dage :) solgt 26000kr.

170
00
Kommentér på:
Yamaha 4g Autolube
Annonce