{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
650 visninger | Oprettet:

Startproblemer Peugeot Speedfight 4 {{forumTopicSubject}}

Min Peugeot Speedfight 4 50 2T EFI har stået stille et års tid. Jeg forsøgte at starte den, men der var intet strøm - forsøgte ligeledes kickstarteren, men det hjalp ikke.

Jeg har nu skiftet batteriet, hvilket har hjulpet lidt. Starteren kører virkelig langsomt og bruger vel 8-10 sekunder på at starte. Det er som om den nærmest skal slæbes igang og til sidst får den motoren til at starte. Når den endelig kører virker det ikke som om der er problemer og motoren går/trækker som normalt.

Hvad kan være problemet?

Det skal siges, at inden den lange stillestående pause har der aldrig været problemer med at starte (uanset vejr/temperatur).

Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Udskiftning af varmepumpe på siemens opvaskemaskine 1.500 kr.
  • Spartling af huller og diverse rep. af væg 1.600 kr.
  • Rengøring i 4 rum Hus 450 kr.
  • Vaskemaskine monteres på meget skævt gulv der hælder mod afløb mere end ben kan skrues ud 1.200 kr.
  • Rengøring som sidst 1.200 kr.
  • Ophæng af billeder 1.160 kr.

Opret en opgave



  • Der er endnu ikke skrevet kommentarer

Kommentér på:
Startproblemer Peugeot Speedfight 4

Annonce